Duchovni příčiny nemocí

 
• Co prozrazují naše chutě?
Někdy máme chuť na jídlo s výraznějším charakterem jako např. sladké, kyselé, hořké, slané, ostré apod. Je to informace o tom, jakou právě potřebujeme energii. Tato energie ovlivňuje příslušný orgán dle energetické růžice. Při stravování je důležitý způsob spojování potravin a rozpoznání, který orgán co potřebuje, aby nedošlo k jeho přetěžování. Zde plně platí zásada "všeho s mírou".

• Vztahy a vazby v našem organismu

Tělo pracuje jako dokonalý stroj, kde chyba v jednom článku způsobuje problémy v celém řetězci. Zároveň bychom měli přihlédnout ke skutečnosti, že tělo pracuje na třech úrovních (tělo, mysl, duše nebo podvědomí, vědomí, nadvědomí). Měli bychom pochopit nebo si spíše pamatovat, že většina viditelných problémů jsou následky, ne příčiny a léčit následky nemá smysl.

• Duchovní příčiny nemocí

Duchovní příčiny našich onemocnění by měly být brány právě s takovou samozřejmostí jako že voda teče z kopce. Ve skutečnosti však uvažujeme naprosto opačně. Málokdo si dokáže přiznat, že problémy jsou jen a jen jeho.

• Nemoci ledvin a močového ústrojí

Z duchovního hlediska se odráží na zdraví ledvin naše partnerské vztahy. Neděláme-li mezi lidmi rozdíly, máme-li všechny rádi a přitom na nich nelpíme, základní funkce budou naprosto bezchybné.