Přiřazení meridiánů k bioinformačním přípravkům

 

Vironal – meridián plic, sleziny, ale i tlustého střeva

Regalen – meridián jater, žlučníku, tří zářičů

Renol – meridián ledvin, močového měchýře

Gynex – meridián početí, tří zářičů

Korolen – meridián řídící, srdce, tří zářičů, ale i tenkého střeva
     
             
     

Orgánové hodiny a určování přípravků

Obr. Schematické znázornění “cirkulace energie” v organismu během čtyřiadvaceti-hodinového cyklu. Označeno období maximální aktivity 12 základních drah, minimální aktivita – o 12 hodin později.           
• játra 1 –3 h
• plíce 3 –5 h
• tlusté střevo 5 –7 h
• žaludek 7 –9 h
• slezina, pankreas 9 –11 h
• srdce 11 –13 h
• tenké střevo 13 –15 h
• močový měchýř 15 –17 h
• ledviny 17 –19 h
• osrdečník 19 –21 h
• tři ohně 21 –23 h
• žlučník 23 –1 h

     
                 

Lidé, kteří mají zdravotní problémy s určitým orgánem, popisují bolestivá místa a řadu dalších drobných chorobných projevů v místech, kudy probíhá energetická dráha postiženého orgánu. Pak nás nepřekvapí, že ten, kdo přijde k lékaři například s infarktem myokardu, popíše nám všechny problémy, které se pojí s narušením celé dráhy srdce. Bude nám popisovat např. vystřelující bolesti až do levého malíčku u ruky. Přečtěte si popis dráhy srdce v regeneraci v Pentagramu na str. 20, jaké fyzické a psychické problémy se budou projevovat při její disharmonii. Člověk s infarktem myokardu nám bude popisovat většinu zde uvedených problémů.

Podívejte se na obrázek orgánových hodin. Čísly jsou zde zaznamenány hodiny a maximum aktivity příslušného orgánu. Minimální aktivita je vždy o 12 hodin později. Na obrázku je to vždy protilehlý orgán.

Z obrázku můžeme například vyčíst, že nejvíce zdravotních problémů se srdcem se bude projevovat mezi 11. – 13. hodinou v každém ročním období, nejvíce jich však bude v létě. Horkému létu, srdci a párovému orgánu tenkému střevu odpovídá nejvíce přípravek Korolen. Podobně můžeme postupovat i dále. Navíc na obr. máme ke každému orgánu přiřazeny ještě smysl, chuť a vlastnost.

Podívejme se na ledviny a zjistíme, že nejvíce komplikací s ledvinami se bude vyskytovat od 17 do 19 hodin večer v každém ročním období, nejvíce jich však bude v zimě. Ledvinám a párovému orgánu močovému měchýři odpovídá nejlépe přípravek Renol. Ledvinám odpovídá též voda. Ne náhodou mají ledviny se svým párovým pomocníkem na starosti vodní hospodářství. Můžeme tedy u lidí s oslabenou energetickou dráhou ledvin čekat poruchy v procesech, za které ledviny zodpovídají, a to zejména ve vodním hospodářství.

Někteří lidé s oslabenými ledvinami mohou mít problémy s příliš velkou potivostí nebo naopak suchostí rukou a nohou. Aplikace krému na suché ruce problém nevyřeší trvale, pouze dočasně. Vždy musíme hledat příčinu onemocnění, a ne jeho projevy. Jedině tak docílíme plného “zdraví.” Období přiřazené k ledvinám je zima. To nám napoví, že můžeme ještě navíc očekávat i natahování chladu do končetin. Kolik lidí se již našlo v obraze oslabených ledvin?

K úplnému poznání toho, jaké problémy a psychické pocity mohou mít lidé tohoto typu, doporučuji ještě přečíst si na str. 18, jak se bude projevovat disharmonie energetické dráhy ledvin a močového měchýře. Z obrázku se dozvíme odpovídající chuť a vlastnost. Můžeme konstatovat, že oslabené ledviny se budou projevovat navenek strachem. Přiřazená slaná chuť bude posilovat tento orgán. Zde si připomeňme další pravidlo.
Velké dávky působí opačně než malé. Proto solte málo!

Z popisu energetické dráhy a obrázku o orgánových vztazích a orgánových hodinách získáme maximální přehled o daném problému.

Když si prohlédneme některé lékařské statistiky, zjistíme, že doba nejvyšší navštěvovanosti pacientů u lékaře s určitými problémy kopíruje téměř přesně orgánové hodiny.

Podobně si určíme i další orgány a vztahy k přípravkům.

Mikrobiální, bakteriální, virové infekty a plísňová onemocnění se většinou nejvíce objevují a soustřeďují v místech, kudy prochází oslabená energetická dráha, nebo v místech reflexní zóny oslabeného orgánu.

Uvedu pár příkladů toho, jak lze uvažovat o souvislosti mezi oslabeným orgánem a chorobným projevem na vzdálenějším místě těla. Vzpomínám si na případ paní, která měla rozsáhlý ekzém kolem očí, přesněji řečeno v místech reflexních zón ledvin.

Počátek vzniku tohoto ekzému sahá do období, kdy paní byla na pohřbu své sestry. Za několik dní po této události se jí utvořil ekzém. Žádná kožní klinika světového jména, kterou navštívila, a žádná mast vyhlášených účinků jí nepomohla, až pouze jednou provedená patnáctiminutová bioterapie (regenerace pomocí bioenergie). Čtrnáct dní po terapii se ekzém kolem očí začal odlupovat ve velkých plátech a za měsíc byla její pleť jako z alabastru. V tomto případě byl příčinou vzniku velký strach a úzkost při obřadu. Strach, jak víme, nejvíce poškozuje ledviny, a proto se ekzém objevil právě v jednom z míst reflexních zón ledvin. Pomocí bioterapie byla vyrovnána energetická disharmonie na příslušné dráze a ekzém zmizel. Zdá se to být nepochopitelné a neuvěřitelné, ale kdo zná energetiku těla a připouští její funkčnost, není překvapen.

Angína znamená též oslabení ledvin, protože krčními mandlemi prochází jejich energetická dráha. Při angíně bychom je měli posilovat, například pitím vřesového čaje a přípravkem Renol.

Podle průběhu drah můžeme usuzovat, že i bolesti páteře mají příčinu někde jinde než v samotné páteři. Skolióza je také druhotným projevem oslabení určitého orgánu, zejména ledvin a močového měchýře. Podívejte se na energetické dráhy těchto orgánů, kudy probíhají. Ne náhodou naleznete jejich průběh kolem páteře.

Bolest hlavy má také různé příčiny a analgetikum nemusí být tím správným řešením.

Ještě mohu uvést případ malé holčičky s výskytem bradavic na dlaních. Původně měla pouze jednu a po vypálení se následně obě její dlaně posely bradavicemi. Kdyby byl její zdravotní stav normální, další bradavice by se po vypálení již neobjevily. Byly zde opět oslabené ledviny. Po vyrovnání jejich energetické dráhy došlo k postupnému vymizení bradavic.

Mateřská znaménka a další kožní defekty se vyskytují také v místech průběhu energetických drah a též nám mohou vypovídat o oslabení určitého orgánu.

Ze všeho vyplývá, že relativně zdravý člověk se může částečně řídit při detoxikaci těla i podle orgánových hodin.


Stravování, orgánové hodiny a tři základní principy


Podle orgánových hodin by bylo ideální snídat až v devět hodin, kdy už začíná aktivita žaludku klesat. Stejně tak zjistíme, že najíst se hodně na noc, kdy mají nejvyšší činnost játra a žlučník, není příliš moudré.
 
Zkuste se řídit těmito dvěma základními principy a k nim připojte střídmost v jídle. Budou spokojeny vaše orgány i vy.

Tajemství jídla

Každému hlavnímu tělesnému orgánu je určena jedna barva a chuť. Potravina stejné barvy a chuti pak působí především na tento orgán. Zelí a hlávkový salát (zelená) pomáhají játrům a žluči. Červená – od papriky až po rajče – posiluje srdce a krevní oběh. Žlutá, banán a citron, působí blahodárně na mysl (fyzicky na žlučník). Kyselá okurka a nakládaná zelenina vůbec posilují játra, hořká zelenina oproti tomu krevní oběh a střeva. Kdo rád mlsá, dělá něco pro svůj žaludek a slezinu, neboť sladká chuť tyto orgány posiluje. Ostré chilli čistí plíce a tlusté střevo, slaneček je zase prospěšný ledvinám a močovému měchýři. Nezapomínejte ale, že všeho moc škodí a mnohdy působí opačně.

Ve zdravém těle představuje energetické centrum spirálu, která se otáčí určitou rychlostí a umožňuje životní energii proudit endokrinním systémem. Když se otáčení spirál začne zpomalovat,je i cirkulace energie pomalejší nebo je blokována. Následkem je zhoršení zdraví a stárnutí. Navrátit organismu zdraví a sílu znamená uvést energetickou spirálu do patřičných otáček. K obnovení energie přispívají dechová cvičení, tělesný pohyb, kvalitní strava a harmonizace přípravky ENERGY.